20.08.2024 Живот

Возач смислил генијален трик за да ги спречи луѓето да паркираат многу блиску до неговиот автомобил

Секој возач барем еднаш се нашол во ситуација друго возило да е премногу блиску паркирано до неговото.  Тоа значи дека не можете лесно да влезете во автомобилот и ризикувате да удрите во туѓото возило со вашата врата.

Тешко е да се избегне ваква ситуација бидејќи другите луѓе паркираат покрај вашиот автомобил кога вие не сте во близина. Но, еден снаодлив возач решил да му стави крај на тоа и смислил генијален трик за да се спаси од непријатни ситуации.

Лукаво решение за другите возачи

Многу луѓе ставаат налепници на својот автомобил, на пример, многумина имаат „Бебе во автомобилот/Baby on board“ ако има мало дете во автомобилот. Тие обично се ставаат на задниот прозорец за да можат луѓето да ги видат, но овој возач решил да ја стави својата налепница на левата страна на вратата од автомобилот.

Со налепницата сака да им каже на луѓето дека не треба да паркираат премногу блиску до него.

- Ве молам, не паркирајте премногу блиску. Дебел сум - пишува на налепницата.

Многумина признале дека го имаат истиот проблем бидејќи еден корисник напишал: „Ми треба оваа налепница!“. Друг се согласил: „Ќе морам да ги направам. Ова ми се има случено многу пати. Еднаш морав да чекам една госпоѓа да заврши со шопинг бидејќи беше паркирана премногу блиску до мојот автомобил и не можев да влезам“.

Извор: net.hr

Фото: Freepik