17.10.2024 Препорачани огласи

Пракса во тимот за набавки, логистика и недвижности на Македонски Телеком

Македонски Телеком има потреба од студент од Економски Факултет за обавување на платена пракса во Набавки, логистика и недвижности, во времетраење од 6 месеци, со полно работно време.

Доколку сте амбициозни и заинтересирани за практично искуство во областа на набавки, логистика и недвижности, ова е одлична можност за Вас! Нудиме извонредна шанса да станете дел од нашиот динамичен тим и да се запознаете со процесите на евиденција и архивирање на документи, како и да добиете увид во секојдневното оперативно работење на нашата компанија.

Опис на работни задачи:

Евиденција и архивирање на документација за вршење на царински работи, вклучувајќи евиденција на царински декларации и поврзаната документација
Помош и поддршка при евиденција и архивирање на активности поврзани со недвижности
Извршување дополнителни активности за поддршка на секојдневното оперативно работење во одделот за Набавки, логистика и недвижности

Што очекуваме:

Желба за учење
Висок степен на мотивација за реализација на проектите
Вљубеник во технологијата
Одговорност, организираност и внимание на детали
Добри комуникациски вештини
Тимски играч

Што нудиме:

Можност за стекнување практично искуство во динамична и професионална работна средина
Можност за професионален развој и унапредување на вештините
Менторство и поддршка од искусен тим на професионалци

Доколку поседуваш тимски дух и иницијативност, сакаш да си дел од Македонски Телеком, не чекај и аплицирај најдоцна до 20.10.2024!

Забелешка:

Сите примени апликации ќе бидат разгледани со строга доверливост. За одредени позиции е можно да биде спроведен тест на пред-селектираните кандидати, пред да биде направено финалното интервју. За интервју ќе бидат контактирани само кандидати кои ќе влезат во потесен избор.

Нецелосните апликации и оние кои ќе бидат примени по истекот на крајниот рок нема да бидат земени вo предвид.

Македонски Телеком АД го задржува правото да не ја пополни огласената позиција.

Аплицирајте ТУКА
Активен до:    20.10.2024